Důležitá informace pro rodiče

od 1.2.2011 byla změněna úplata za školní družinu
(měsíční úplata za jedno dítě na měsíc se zvýšila na 200,- Kč) - čtěte zde

Provoz školní družiny a obecná ustanovení

Řád školní družiny je součástí organizačního řádu školy. Určuje pravidla provozu, stanoví režim školní družiny a má informativní funkci pro rodiče.

Provozní doba školní družiny probíhá ve dvou částech jako tzv. ranní a odpolední družina. Ranní družina trvá od 6.30 hod. do 7.55 hod. a její provoz zajišťují vychovatelky. Odpolední družina začíná ve 12.40 hod a končí v 17 hodin. Provoz zajišťují vychovatelky ve svých odděleních školní družiny.

Školní družina využívá pro svou činnost prostory v 1. poschodí školy (v přední části budovy v pavilonu A) a má ve školním roce 2013/2014 naplněných 7 oddělení. Do školní družiny jsou zařazováni žáci 1. – 4. tříd. K přihlášení do školní družiny je potřeba vyplnit Zápisní lístek, který rodiče obdrží u vychovatelky školní družiny.

O zařazení žáka do školní družiny rozhoduje ředitel školy.

Pro přijetí do školní družiny platí tato kritéria:

1. přednost má žák mladší tj. 1. třída a pak dále

2. přednost má žák, o kterého pečuje pouze jeden z rodičů

3. přednost má žák, který dojíždí z okolí Prahy 13, ale bydlí ve spádové oblasti

4. přednost má žák, který má již přijatého sourozence do školní družiny

Přihlašování a odhlašování žáků, předávání informací rodičům, zajišťují vychovatelky školní družiny.

Vybírání poplatků za školní družinu zajišťuje vedoucí školní družiny. Platba je stanovena na 200 Kč za měsíc a je splatná vždy do 10. každého měsíce.

Poplatek se platí v hotovosti a lze ho uhradit za celý školní rok i pololetí jednorázově, ve zvláštních případech a po dohodě s vedoucí vychovatelkou také měsíčně.

Docházka do školní družiny musí být dodržována na základě Zápisního lístku a žák bez vědomí vychovatelky nesmí opustit školu.

V rámci školní družiny probíhají nejrůznější kroužky. Lektor nebo trenér si děti ze školní družiny vyzvedne a po skončení kroužku je zase přivede do školní družiny a předá vychovatelce.

Pravidlem je každodenní vycházka s pohybem venku, a to od 14 do 15 hodin.

E-mail: druzina@zskuncova.org