DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2015 V ZŠ KUNCOVA

Rekordní účast rodičů zaznamenali vyučující i vedení ZŠ Kuncova ve středu 25. listopadu 2015 na Dnu otevřených dveří. Během dopoledne nahlédly do výuky desítky rodičů stávajících žáků, ale i zákonní zástupci budoucích prvňáků a šesťáků. Ti uvítali možnost setkat se odpoledne s ředitelem školy, který je seznámil s historií a tradicemi ZŠ Kuncova a zodpověděl velké množství dotazů týkajících se budoucího školního roku a chodu školy.

Rodiče uvítali informace o otevření tří prvních a tří šestých tříd v příštím školním roce, nabídku deseti oddělení školní družiny, velké množství kroužků a kvalifikovanou a odbornou výuku doloženou četnými úspěchy žáků. Rodiče budoucích šesťáků měli zájem o zařazení svých dětí do matematické, jazykové, sportovní nebo výtvarné studijní skupiny. Při odpolední komentované prohlídce tříd, odborných pracoven a školních prostor rodiče i děti ocenili mimořádné vybavení školy počítači (132), dataprojektory a interaktivními tabulemi (36), které využívají učitelé i žáci v každé kmenové i odborné třídě. Nejvíce se návštěvníkům školy líbily nové učebny ve zrekonstruovaném pavilonu B4,  odborné pracovny přírodopisu a chemie, počítačové učebny, školní knihovna s více než 6000 svazky, šatny a velmi pěkná výzdoba školních prostor. Učitelům je třeba poděkovat za trpělivost, ochotu, vstřícnost a profesionalitu a rodičům za zodpovědný přístup při výběru školy. Poděkování si zaslouží i deset vybraných žáků a žákyň z 9. tříd, kteří byli reprezentativními průvodci všech návštěvníků školy.

PaedDr. Pavel Petrnoušek

ředitel ZŠ Kuncova