Paní cukrářka z Čokoládové cukrárny ve ŠD

V úterý 1. 12. 2015 zavítala do naší ŠD cukrářka paní Klára Frycová z Čokoládové cukrárny.

Vysvětlila dětem, jak a z čeho se čokoláda vyrábí a přinesla na ukázku kakaový bob, který děti mohly ochutnat. Ten ale chutnal jen málo dětem, protože je velmi hořký. Paní cukrářka nám také osvětlila hlavní vlastnosti dobré a kvalitní čokolády.

Potom si děti samy zdobily belgickou čokoládu  mikulášskou tématikou. Nechyběly různé druhy zdobení, včetně medailonků Mikuláše, čerta a anděla, vyrobených z jedlého papíru. Práce se dětem moc líbila a z konečného výsledku měly velikou radost.

Na závěr paní cukrářka dala dětem ochutnat různé druhy čokolád. Hořkou, mléčnou, bílou a s příchutí. Příchuť té poslední měly děti uhádnout a paní pošeptat. Byla to příchuť skořice. Kdo uhádnul, dostal kousek čokolády navíc.

Úplně na konec jsme se s paní cukrářkou rozloučili tak, že jsme ji hlasitě poděkovali a zatleskali.

Za ŠD Beáta Šnejdarová